Co je potřeba k připojení do sítě ?

Pokud máte zájem o připojení do sítě spolku – budete potřebovat nasledující zařízení lišící se vzdáleností od vysílače (AP):

Pokud máte nějaké již svoje zařízeni od jiného výrobce – pravděpodobně se nepřipojíte nebo se připojíte, ale nemusí se Vám přenášet data.

NanoStation Loco M5 – do cca 300m

NanoStation Loco M5

 

NanoStation M5 – do cca 800m

NanoStation M5

 

NanoBridge M22 – do cca 1500m

NanoBridge M22

Tato zařízení jsou vlastně all in one – krabička s anténou v jednom zařízení (pigtail netřeba).
Napájení se řeší přes tzv. POE napájení – síťovým FTP kabelem.

UBNT PoE napájení

Zřízení je montováno tak, aby byl přímý výhled na vysílač (stožár na střeše, za okno,…. – určitě ne na jímací tyč hromosvodu !) – od tohoto zařízení je veden FTP kabelem (cca 10 Kč/metr) s nakrimpovanými koncovkami RJ-45 k nejbližší zásuvce 230V.
Vzdálenost k zásuvce může být klidně i delší – nejsme limitováni žádným útlumem signálu, klidně to můžete dotáhnout až do pokoje, kde máte počítač, už to nemusí být na půdě, ale je samozřejmě možné využít stávající rozvod.

Schéma zapojení PoE - UBNT - PC / NB / WiFi Router

Upozornění:výrobce UBIQUITI nevztahuje záruku na zařízení poškozená elektrostatickým přepětím. Zařízení je třeba adekvátně chránit proti indukovanému elektrostatickému přepětí či proudovým rázovým vlnám uzemněním tak, aby výrobcem integrovaná přepěťová ochrana byla efektivní. "(silně se doporučuje mít na baráku hromosvod)

 

Kolik to bude stát?
Ceny se ale mění podle kurzu dolaru, podle dodavatele s čímž souvisí, že i podle dostupnosti.
Tyto zařízení jsou celkem často nejen u našeho dodavatele nedostupné – výrobce nestačí vyrábět – musíme brát jinde za horší ceny.
Ceny 01/2015:
NanoStation Loco M5 – 1500,- Kč
NanoStation M5 – 2100,- Kč
NanoBridge M5 (nový typ NanoBeam M5) – 1800,- az 2100,- Kč dle velikosti paraboly
(Ceny se mohou lišit dle dodavatele, ale dle zkušeností jsou rozdíly v ceně zařízení od různých dodvatelů řádově pár korun.)

Dále je nutné připočítat držák na zařízení – i zde se cena za držák liší dle možnosti (od 150,- Kč)